Güzelleşmekte Yeni Moda Güzelleşmekte Yeni Moda

02
Ağu 2016

Son yıllarda sofralarımızın baş tacı olan ekolojik ürünler, kıyafet ve kozmetiklerde de karşımıza çıkıyor! Yeni moda; sağlıklı bir cilde sahip olmak için organik kaynaklı bakım ürünleri kullanmak!.

Araştırmalar birçok kozmetik ve bakım ürününün içeriğinde kanserojen madde olduğunu gösteriyor. Bu nedenle de organik ve doğal bakım ürünlerinin tercih edilmesi öneriliyor. Bunun için de bir kozmetik ürününün organik olup olmadığına ve içinde kimyasal madde bulunup bulunmadığına dikkat etmek gerekiyor. Peki bir kozmetik ürünün organik olup olmadığını anlamak için ne yapmalısınız? Öncelikle ürünün içeriğine bakmalısınız. Organik kozmetik ürünlerin ortak özellikleri; içeriklerinde kimyasal değil, organik tarımla üretilmiş bitkilerin yer alıyor olmasıdır. Ayrıca parfüm, kolonya ve esansları da bitki özlerinden elde edilir. Bir kozmetik ürünün organik olup olmadığını anlamak son derece basit; ürünün arkasında ‘Soil Association’, ECO Cet, Nature Progres damgalarından biri bulunur. Yine de içeriğinde yapay renklendiriciler, katkı maddeleri ve kimyasallar olmamasına dikkat etmelisiniz.

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN

Sürülen her ürünün yüzde 60’ını cildin ya da saçların emdiğini düşünecek olursak, sağlık için organik bazlı kozmetik ürünler çok daha yararlıdır. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz şunu unutmamalısınız; kullandığınız ürünlerde bulunan kimyasallar cildinizde herhangi bir tahrişe, dökülmeye ve zarara yol açar. Hatta çoğu madde kanserojen olduğu için kanser riski de taşır. Düzenli bir şekilde organik kozmetik ürünler kullananlar, vücutlarındaki toksinlerin de azalmasına yardımcı olur. Aksi halde ürünlerdeki kimyasallar ve katkı maddeleri cilt üzerinde kalıntı oluşturarak cildin nefes almasını engeller ve gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Cilt, yoğun ürünler nedeniyle nefes alamadığı için de akne, sivilce ve yağlanma problemlerine daha yatkın hale gelir. Sağlıksız cildin de yaşlanma süreci çok daha hızlı gerçekleşir.

RAF ÖMRÜNE DİKKAT!

Öncelikle tüm organik kozmetik ürünlerini inceleyin. Her ürün doğal olsa da cildinize zarar vermeyeceğinden ve ürünün size uygun olup olmadığından da emin olun. Ayrıca içeriğinde çiçeklerden, otlardan, yapraklardan ve ağaçlardan elde edilmiş yararlı yağlar ve antioksidan bulunan doğal cilt bakım ürünleri, kimyasal katkı maddesi içermediği için raf ömrü daha kısa tutulur. Bu nedenle organik ürünlerin ambalajını açtıktan sonra buzdolabında saklamaya özen gösterin.

Florame

Fransa’da organik kozmetik sektörünün lider markası olan Florame ise Türkiye’de Durance en Provence magazalarında satılıyor. Esansiyel yağların anti-aging özellikleriyle uzmanlaşmış organik cilt bakım serisi Florame ürünleri, Avrupa Organik Kontrol Merkezi sertifikası Ecocert’e sahip…

ABOUT THE AUTHOR

bodilock