Spor Masajı Spor Masajı

icon

Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarlarının değişik olmasıdır. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spor göre farklılıklar gösterir. Süre bölgeye göre değişmektedir.

Masaj sporcuyu, vücuda yük olan yorgunluk maddelerinden kurtarır, kas sertliklerinin ve krampların zararlı yan etkisinden koruyarak, bunların sebep olacağı kas zedelenmesi, lif kopmalarını önler. Kan dolaşımını aktife ederek, enerji veren besin maddelerinin dokulara daha kolay ve çabuk erişmesine imkan sağlar, kalp ve dolaşım sisteminin işini kolaylaştırır. Sporcunun reaksiyon zamanını kısaltır, organlar arasında fonksiyonel armoniyi düzenler, genel bir rahatlama verir. Ruhsal yönden gergin olanlarısakinleştirir, uyuşuk olanları aktive eder.

SPOR MASAJININ FAYDALARI
Sinirlerdeki ve kaslardaki acının azalması, Antrenman ve müsabaka sırasında gerilim ve huzursuzlukların giderilmesi,Antrenman ve müsabaka sırasında yarışma tekniklerindeki engellerin kaldırılması, Yaralanmaların, hızla eski haline kavuşmasında yardımcı olur, Kas gerilmesinin önlenmesi, Tedavi süresini kısaltır, Sporcuya uygun ortamı sağlayan kas yapısının istikrarının sağlanması, Spor masajı fiziksel stresi azaltmanın en iyi yoludur, Spor masajı müsabaka esnasında en elverişli durumun sağlanmasındaki en önemli faktördür

Experience the Art of Caring

GET MyOne AMAZING OFFERS

[