Shiatsu Masajı Shiatsu Masajı

icon

Beden dinlenmesi dediğinizde aklınıza gelen ilk şey uzun bir tatil olduğunu biliyoruz ancak bu asla başka bir yöntem olmadığı anlamına gelmez. Bazen ufak bir dokunuş bile beden dinlenmesi konusunda etkili olacaktır. Bu nedenle de bu işi bilen uzman kişilerin hafif dokunuşları oldukça önemlidir. Masajın insan vücudunda her zaman etkili olduğu bilimsel olarak ta kanıtlanmıştır. Masajın özellikle kasların üzerinde büyük bir etkisi olduğundan yorgunluk ve stres durumunda etkilidir. Yalnızca kaslara değil aynı zamanda iskelet sistemi üzerinde de büyük etkisi vardır.

Günümüz itibariyle yapılan birçok araştırma noktasında uzak doğu masajlarının faydalılığı da tespit edilmiştir. Özellikle de bu masajların içerisinde etkili olanlardan bir tanesi de Shiatsu masajıdır.

Şiatsu masajı insana hafiflik, huzur, ve dinçlik verir. Kas dokusunun esnekliğini arttırmaya yarar. Şiatsu masajı baş ve sırt ağrılarına iyi gelir. Zihni berraklaştırır ve düşünme hızınızı artırır.  Bilinen yan etkisi yoktur.Çocuklara yapılan shiatsu nun pek çok faydası bulunmaktadır. Çocuklardaki uyku problemleri, kabızlık , hazımsızlık , hırçınlık , sinirlilik , stres , depresyon , baş ağrısı , migren ve bunun gibi şikayetler shiatsu masajı ile  giderilebilir. Ayrıca çocukların bağışıklık sistemleri güçlendirilebilir.

Experience the Art of Caring

GET MyOne AMAZING OFFERS