THAİ Aroma masajı THAİ AROMA

icon

Pasif yoga olarak adlandırılan Klasik Thai masajının, Aroma Terapi teknikleri ile birleştirilmesinden oluşan özel bir masaj türüdür. Doğal bitki özlerinin terapötik etkileri ve Thai masajının iyileştirici hareketleriyle birlikte bedene ve zihne aynı anda canlılık, rahatlama, esneklik ve enerji sağlar.

Thai masajı vücut ve zihin sağlığını en yüksek seviyelere çıkartmak üzere, tüm vücudun enerji sistemi üzerinde çalışır. Enerji noktalarına yapılan etkili baskılar ve yoga gerinme hareketleriyle yapılan bu masaj sayesinde, enerjinin vücutta en yüksek düzeyde akışı sağlanır, kaslar ve eklemler rahatlar, enerji tıkanıklıkları çözülür, kan dolaşımı hızlanır, duyular kuvvetlenir. Bu masaja “tembel yogası” da denmektedir.

aroma terapi masajı Eski Çin, Mısır ve Hint uygarlıkları döneminden günümüze kadar gelen bu yöntem özel bitkilerden elde edilen saf aroma yağları ile uygulanmaktadır. Hem zihinsel hem de fiziksel yararları bulunmaktadır. Çeşitli bitkilerden elden edilen bu uçucu öz yağların insanların bedeni üzerinde oldukça pozitif etkileri vardır. Sakinleştirici, canlandırıcı, toksin atıcı, ağrı giderici, hücre yenileyici, uyarıcı ve kas gevşetici etkilerinin yanı sıra uyku bozuklukları gibi sağlık problemlerinin tedavisinde de destekleyici alternatiflerden tercih edilmektedir.

Esnetme hareketlerinden dolayı ‘’ tembel yogası ‘’ olarak da bilinmektedir. Akupresur, Shiatsu ve yoga masajlarının renkli ve şaşırtıcı karışımlarından oluşmaktadır. Esnetme, kompres, noktasal basınç ve yumuşak salınımların harmanlanması ile yaratılan Thai masajı; fiziksel bedeninizi, enerji hatlarınızı ve kalbinizi beslemesi gibi özelliklerinden dolayı hareketli meditasyon olarak da bilinmektedir.

Experience the Art of Caring

GET MyOne AMAZING OFFERS